Hur kan vi hjälpa dig?

Vanliga frågor och svar

Du får bäst kontakt med oss genom att använda formuläret här. 

Vi har ibland föredrag fysiskt, du får bäst reda på dessa genom att prenumerera på nyhetsbrevet här.

Merparten av föreläsningarna och materialet vi producerar är på svenska. Önskar du att vi ska ha en föreläsning på Engelska? Kontakta oss så kan vi lösa det. 

Coachningsprogrammen är unika och skräddarsydda för kunden. Därför kan prisbilden variera beroende på en mängd olika faktorer men priset brukar ligga på 1500 kr – 5 000 kr. Vill du veta mer om coachning, läs mer här. 

Föreläsningarna kommer för vissa utvalda att vara livesända (till en början) medans poddarna och filmerna kommer att vara förinspelade tillsvidare.

Jorå, vi finns i dagsläget på Facebook och Instagram (eller vilka det nu är) där vi kontinuerligt informerar och uppdaterar gällande filmer, poddar, föreläsningar och lite annat.

Det gör du givetvis genom att länka vår hemsida (www.vinnarskolan.se) eller någon utav våra filmer, poddar och föreläsningar som ligger ute på hemsidan. Ju fler du länkar till desto bättre, då vi idag behöver nå ut till allt fler.

Vi har det inte än och har ännu inte planer på ett sådant i dagsläget. Vi kommer dock att skapa ett sådant i framtiden ifall efterfrågan och behovet finns. Det kräver dock att minst ett hundratal personer efterfrågar ett sådant innan det kan bli verklighet. Vi anser att ett medlemsforum i sig inte gör särskilt mycket nytta ifall där inte finns åtminstone ett dussintal personer som dagligen gör några inlägg.

Kort och gott, för att allt fler (som vill och kan givetvis) ska få tillgång till de verktyg som behövs för att kunna bli sina bästa versioner. Halva syftet med Vinnarskolan är att alltfler på ett lätt sätt ska få tillgång till sådana verktyg.

Du får bäst kontakt med oss genom att använda formuläret här. 

Vi har ibland föredrag fysiskt, du får bäst reda på dessa genom att prenumerera på nyhetsbrevet här.

Merparten av föreläsningarna och materialet vi producerar är på svenska. Önskar du att vi ska ha en föreläsning på Engelska? Kontakta oss så kan vi lösa det. 

Coachningsprogrammen är unika och skräddarsydda för kunden. Därför kan prisbilden variera beroende på en mängd olika faktorer men priset brukar ligga på 1500 kr – 5 000 kr. Vill du veta mer om coachning, läs mer här. 

De större föreläsningarna (de inför publik), ja, och även ifall de mindre föreläsningarna inte finns tillgängliga i efterhand för tillfället, så är planen att även dessa ska vara det i framtiden. Vi kan dock inte utlova något fastställt datum i dagsläget.

Absolut! Vi kommer att ha ytterligare några specialinbjudna gäster till våra program under hösten och tanken är att de inte bara ska gästa oss en gång utan även återkomma i framtiden?

Vi har faktiskt lite sådana saker på lager och kommer att lägga upp dessa på hemsidan till försäljning inom det närmaste halvåret.

Genom att donera/bidra gör du följande möjligt:
-Underhåll och uppgradering av servrar och annan teknisk utrustning
-Inköp av bättre utrustning och materiel så att vi kan producera ännu bättre filmer, poddar och föreläsningar
-Du ger oss möjlighet att nå ut med vårt materiel till en allt större krets
-Du ger oss ett bra incitament (dvs morot) till fortsatt produktion av bra material och annat som kommer allmänheten till del

I dagsläget är det tyvärr inte möjligt men vi jobbar på att detta ska bli en möjlighet inom kort.

I dagsläget är det endast möjligt att donera via bankgiro och Swish (kommer inom kort) men vi jobbar på att införa fler betalningsmöjligheter som PayPal och Patreon.

Vi skulle gärna vilja göra det men frågan är ifall några skolor eller högre lärosäten skulle släppa in oss? Mycket av informationen och verktygen vi sprider går ju lite stick i stäv med mycket av det som skol- och utbildningsväsendet predikar i dessa dagar (dvs konformism, lydnad och frånvaron av kritiska frågor). Vi vill ju gärna folk ska bli så självständiga, fritänkande, karaktärsstarka och frigjorda från staten som möjligt, vilket är ganska rebelliska tankar i dessa dagar. För övrigt anser dess företrädare inte att vi delar deras s k ”värdegrund” som det så fint heter. Man kan dock undra vad det är för en värdegrund att neka folk tillträde p g a deras personliga uppfattningar i hur livet bör levas.
Skulle de dock ge oss en chans och pynta oss en slant för att genomföra en föreläsning så skulle i inte tacka nej.  

Vi kommer inom kort att lägga ut ett sådant schema på hemsidan (under fliken……) men tillsvidare får du denna information genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev.

Ring eller maila oss!

Kontakta oss genom formuläret nedan eller genom att maila direkt till kontakt@vinnarskolan.se.

Du kan även ringa oss på numret nedan.